راز یادگیری انگلیسی در کمترین زمان

راز یادگیری انگلیسی در کمترین زمان

 

یادگیری زبان انگلیسی به دو شاخه تقسیم می شود : ورودی (Input) و خروجی (Output) . ورودی شامل خواندن و گوش کردن می شود درحالی که خروجی شامل نوشتن وصحبت کردن است . واضح است که برای داشتن خروجی خوب باید ورودی خوبی داشت . به یک کودک نگاه کنید که چگونه قبل از تکلم خوب گوش می کند و دیگران را زیر نظر می گیرد . ما بزرگسالان همچون کودکان نباید منتظر باشیم که قدرت تکلم را کسب کنیم پس به همین علت زودتر می توانیم به زبان انگلیسی صحبت کنیم ولی با ورودی خوب می توانیم خروجی بهتری داشته باشیم . با بهتر خواندن می توانیم بهتر نوشتن را بدست آوریم . هر چه بیشتر بخوانیم ، بنویسیم و گوش کنیم می توانیم بهتر صحبت کنیم .

توصیه من به تمامی زبان آموزان انگلیسی این است که به این امور همچون یک ضرورت نگاه کنند . یعنی نه تنها موثرعمل کنند بلکه تا جای ممکن کارا باشند . براساس تجاربی که طی سالیان متمادی کسب کردم شیوه ها و نکاتی که باید در زبان آموزی انگلیسی مدنظر قرار داد را برای شما گلچین کرده ام . امیدوارم که با به کارگیری این روشها بهتر بتوانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

ورودی (Input)

 

خواندن (Reading)

حداقل روزی ۵ لغت جدید در روز یادبگیرید . یکی از بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسی ایجاد فلش کارت است . با نوشتن لغت بر روی یک طرفه برگه ومعنی آن همراه با مثال در صورت امکان در طرف دیگر می توانید به مرور لغت های بسیاری یاد بگیرید . با یاد گیری حداقل ۵ لغت در روز شما در طی سال ۱۸۲۵ لغت در سال یاد خواهید گرفت که اگر تعداد لغتی که باید هر فرد تحصیل کرده ای بداند ۵۰۰۰ تا ۶۰۰ لغت باشد شما طی چند سال می توانید سطح خواندن خود را بطور قابل توجه ارتقا دهید . در ضمن انجام این کار وقت چندان زیادی نمی گیرد . بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه مدت زمان کافی برای یادگیری لغت از طریق فلش کارت است .

 

گوش کردن (Listening)

خوشبختانه و به لطف اینترنت ، امروزه امکاناتی همچون سی دی و فایل های صوتی بیش از پیش فراهم شده است . شما می توانید به پادکستهای آموزش زبان گوش کنید ویا از طریق اینترنت به رادیوهای مختلف انگلیسی زبان دسترسی پیدا کنید . هدف از گوش کردن در انگلیسی شنیدن لغت های جدید با مثال های آن به روشی موثر وکارا است . هر چه بیشتر کلمه ای را بشنوید بهتر می توانید از آن استفاده کنید . تا جایی که می توانید گوش کنید . می توانید هنگامی که در حال قدم زدن ، لباس پوشیدن ، دراز کشیدن و یا رانندگی هستید به برنامه های رادیویی ویا سی دی های آموزشی خوبی که در بازار وجود دارد گوش کنید . اگر می توانید هنگام بخواب رفتن سعی کنید با صدای رادیو به خواب بروید و با صدای آن بلند شوید . یکی از خوبی های گوش کردن این است که لازم نیست تمامی دقت خود را صرف گوش کردن کنید . بسیاری از لغات نا خودآگاه در ذهن شما جای می گیرند و ملکه ذهن شما می شوند .

 

 

خروجی (Output)

 

نوشتن (Writing)

یکه دفترچه برای خودتان تهیه کنید و حداقل روزی ۵۰۰ کلمه  خاطرات و یا نکاتی که دوست دارید در آن یاد داشت کنید . با نوشتن در هر روز شما تمامی چیزهایی که یادگرفته اید را تقویت می کنید . همچنین این کار باعث می شود که صحت چیز هایی را که یاد گرفته اید را بفهمید . فرآیند تمرکز کردن در هنگام نوشتن باعث می شود اطلاعاتی که در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد را منظم ومرتب سازد . درباره هر چی که می خواهید بنویسید ولی سعی کنید که از لغات وساختارهای جدید استفاده کنید تا مهارت شما افزایش پیدا کند.

 

صحبت کردن (Speaking)

تا جایی که می توانید صحبت کنید . صحبت کردن و آواز خواندن یکی از موثرترین و کاراترین روش های ممکن برای تقویت تلفظتان است . یادتان باشد که تمرین عالی به دست یابی به مهارت عالی کمک می کند . هنگام صحبت کردن ممکن است اشتبا ه های گرامری و تلفظی مختلفی از شما سر بزند ولی نگران نباشید چونکه حتی خود انگلیسی زبانانی که در حال صحبت کردن هستند این اشتباه ها و خطاها را انجام می دهند . از اشتباه کردن در زبان انگلیسی نهراسید . نکته مهم این است که از خطاها واشتباهایتان درس بگیرید و سعی کنید آنها را اصلاح کنید .

من به شما این اطمینان را می دهم که در صورتی که این چهار مورد را طی یک ماه انجام دهید پیشرفت شگرفی را در انگلیسی خود احساس خواهید کرد . رمز و راز خاصی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد تنها تمرین و ممارست و اشتیاق است که می تواند انگلیسی شما را تقویت بخشد .

افراد موفق کارهایی را انجام می دهند که افراد ناموفق میلی به انجام آنها ندارند .

 

To Learn English

 

صمیمانه آروزی موفقیت در سفری که نا منتهاست برایتان می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست