نقش انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

motivation

 

پنج روش شگفت‌انگیز برای پر انگیزه ماندن در یادگیری زبان انگلیسی

نظر به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی ، بررسی روش های علمی و ویژگی های آنها به طور برجسته امری ضروری می نماید . هدف از نوشتن این مقاله بررسی راههای افزایش انگیزه در یادگیرندگان می باشد . داشتن مهارت در ایجاد انگیزه نقش بسیار مهمی در یاد گیری زبان انگلیسی دارد .هنگامی‌که زبان انگلیسی را آموزش می‌بینید ، سخت‌ترین بخش آن گرامر زبان ، کمبود دایره‌ی واژگان ، و یا اینکه هنوز به آن اندازه دلخواه زبان را نمی‌فهمید نیست . بلکه یافتن انگیزه برای ادامه دادن به یادگیری زبان انگلیسی است . در این نوشتار به این می‌پردازم که افراد موفق چگونه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی پر انگیزه نگه می‌دارند .

مطالب فراوانی درباره‌ ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی نوشته می‌شود که نکته‌های خوبی را نیز دربر دارد . در اینجا می‌خواهم به پنج عدد از مهم‌ترین نکته‌ها اشاره‌ای داشته باشم .

کارهایی را انجام بدهید که دوست دارید

این نکته را کم‌وبیش همه می‌دانند ولی بازگویی آن هیچ‌گاه خالی از لطف نیست . برای اینکه انگیزه‌ بالایی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید همیشه کارهایی را انجام دهید که دوست دارید . اگر از کارهایی که انجام می‌دهید خوشتان نیاید ، به‌ویژه زمانی که زبان انگلیسی را به روش آزادانه می‌خوانید ، چیزی نزدیک به محال است که باانگیزه بمانید . بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی تا آنجایی که می‌توانید کارهایی انجام دهید که از انجام دادنشان لذت می‌برید . یادگیری زبان انگلیسی نباید تبدیل به کاری سخت و طاقت‌فرسا شود که انگیزه‌ی شما را نابود کند .

مثبت بمانید

 

Think positive

یادگیری زبان انگلیسی پستی‌ وبلندی‌های فراوانی دارد . بنابراین خیلی آسان زبان‌آموز درگیر تفکرات منفی می‌شود . به‌ویژه اگر در گذشته تجربه‌ خوبی در این زمینه نداشته باشد گیر افتادن در دام تفکرات منفی بسیار ساده می‌شود . برخی فکر می‌کنند که در یادگیری زبان انگلیسی ناتوان‌اند . برخی دیگر ممکن است فکر کنند که زمان مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست داده‌اند . هیچ چیزی به‌اندازه‌ی نبود خودباوری نمی‌تواند انگیزه را از میان ببرد . برای چیره شدن بر منفی نگری بایستی باورهایتان را عوض کنید . بیشتر نگرانی شما این است که چرا پیشرفت تندی در زبان انگلیسی ندارید . این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا یادگیری زبان انگلیسی فرایندی دورودراز و زمان‌بر است . اگر روش درستی انتخاب کرده‌اید بی‌گمان در مسیر طبیعی آموزش زبان قرار دارید و سرانجام موفق می‌شوید . فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی مانند مسابقه نیست . بنابراین آهستگی و پیوستگی آموزش است که شما را به هدف می‌رساند .

داد بزن!

شاید باورتان نشود ولی بلند سخن گفتن انرژی شگرفی به شما می‌دهد . به‌ویژه اگر آدم کمرویی هستید این نکته انگیزه‌ی شما را بالا نگه می‌دارد . بهترین جا برای رها کردن صدا در دل طبیعت است . بسته‌های انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت دربرگیرنده‌ی داستان‌های کوتاه و جذابی است که پر از سؤال و جواب است . جواب‌ها بسیار ساده هستند و نیازی به فکر کردن ندارند . چند ماهی به این روش قدرتمند تا آنجایی که می‌توانید بلند صحبت کنید تا نتیجه‌ی شگرفی را در زبان انگلیسی خود مشاهده نمایید .

آهستگی و پیوستگی

هیچ برنامه‌ای قدرتمندتر از این نیست که به‌صورت پیوسته زبان انگلیسی را تمرین کنید . هنگامی‌که به‌صورت پیوسته می‌خوانید ، همیشه حس پیشرفت را دارید . کافی است چند روز درنگی در کارتان رخ دهد ، انگیزه‌ی شما به‌شدت کاهش پیدا می‌کند . بنابراین از شما می‌خواهم که خود را به برنامه‌ ای روزانه ملزم کنید که قابل کنترل باشد . یعنی تا آنجا که در شلوغ‌ترین روزهایتان نیز بتوانید به آن برنامه عمل کنید . هرچقدر هم سرتان شلوغ باشد می‌توانید سی دقیقه برای زبان انگلیسی کنار بگذارید . زیرا نیاز نیست که در آن وقت تنها به زبان انگلیسی بپردازیم . برای نمونه اگر از خانه تا محل کارتان نیم ساعت طول می‌کشد در میان راه به زبان انگلیسی گوش دهید . هرگز نگران این نباشید که زمان اختصاص داده‌ شده کم باشد . فلسفه‌ بهبود همیشگی کایزن بر پایهٔ پایداری پیشرفت‌های ناچیز است . فراموش نکنید که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .

از رؤیاهایت بگو

 

Dreams

در نهایت اگر همه‌ی انگیزه‌ خود را از دست داده‌اید ایرادی ندارد که مدتی از یادگیری زبان انگلیسی کنار بگیرید . این را بدانید که تنها کسی که می‌تواند انگیزه‌ شما را برگرداند ، خودتان هستید . اهداف خود را همیشه به یاد بیاورید که برای چه چیزی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید . این موضوع انگیزه‌ شما را برمی‌گرداند . آرزوهایتان را تنها با خودتان مرور نکنید . بلکه دیگران را نیز از آن آگاه سازید . اگر از آرزوهایتان به دیگران نگویید خیلی ساده می‌توان خود را گول زد که هرگز همچون آرزویی وجود نداشته است و بدون اینکه کسی بفهمد بی‌خیال آن شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست