بهترین کتاب داستان انگلیسی

بهترین کتاب داستان انگلیسی

خواندن کتاب داستان چه تاثیری بروی تقویت زبان انگلیسی دارد؟

اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و فقط کتاب های درسی می خوانید ، احتمالا پیش آمده که احساس خستگی کنید. بهتر است کمی فضای درس خواندن را عوض کنید و از راه دیگری آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید.ما به شما پیشنهاد می کنیم کتاب داستان بخوانید ، کتاب داستان ها به دلیل داشتن فضای داستانی باعث علاقه خواننده به ادامه مطالب کتاب داستان می شود.این کار علاوه بر اینکه باعث لذت شما و ترغیب ادامه داستان می شود با معانی کلمات و جمله بندی و دستور زبان گرامری هم آشنا می شوید.

چگونه کتاب داستان بخوانیم؟

برای شروع ابتدا یک کتاب مناسب خوب را پیدا کنید ،کتاب موردنظرتان که موضوع جالبی دارد را انتخاب کنید .کتاب را بردارید و صفحات آن را ورق بزنید در هر صفحه ۳ الی ۴ کلمه برایتان ناآشنا یا مفهموم آن را متوجه نمی شوید مشکلی ندارد این کتاب مناسب سطح شماست.اما اگر به هیچ عنوان متوجه داستان کتاب نمی شوید کتاب مناسبی برای شما نیست و باید کتاب دیگری بردارید که مناسب با سطح خواندن شما باشد.

به شما توصیه می‌شود در مرحله اول هر کتاب در ۴ مرحله خوانده شود تا یادگیری به‌طور انجام شود.در مرحله اول درحالی‌که فایل صوتی در حال پخش است به طور هم‌زمان شروع کنید با پخش صوتی کتاب را بخوانید قاعدتاً باید متوجه موضوع کتاب داستان بشوید.هر جا به کلمه جدیدی برخورد کردید آن را علامت بزنید و در فرصتی مناسب معنی آن را پیدا کنید.سعی کنید مفهوم کلی کلمات جملات را درک کنید و در دانستن معنی تک‌تک لغات حساس نباشید.

در مرحله دوم معانی کلماتی که علامت زدید را از دیکشنری پیدا کنید و زیر لغت یادداشت کنید تا فراموش نکنید.بهتراست ازدیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.در مرحله سوم اگر کتاب فایل صوتی دارد کتاب را با فایل صوتی خوب گوش کنید.این بار با توجه به اینکه معنی همه کلمات را می دانید باید متوجه همه جزئیات داستان شوید.

خواندن کتاب داستان چه کمکی می‌کند؟

وقتی شما شروع به کتاب خواندن می کنید در مرحله اول سعی کنید متوجه داستان شوید .اگر معنی و مفهوم بعضی کلمات نمی‌شوید می‌توانید از سایر جملات و کلمات مفهوم کلی را بفهمید.با این کار شما با ساختار جملات و لغات جدید نیز آشنا می‌شوید.ممکن است این قواعد را قبلاً خوانده باشید اما در این کتاب به‌طور عملی خواهید دید که چگونه از این قواعد استفاده کرده و باید ملکه ذهن شما بشود.شما با خواندن کتاب داستان در مرحله ابتدایی بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ کلمه و در سطح متوسط بین ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ کلمه و در سطح بالاتر حدود ۲۵۰۰ کلمه لغت جدید آشنا می‌شوید و از این طریق یادگیری کلمات شما افزایش پیدا می‌کند.

شما حتی می‌توانید بعد از اتمام کتاب برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود ، موضوع کلی داستان را برای یک دوست یا خانواده خودتان تعریف کنید . این کار به معنی بازخوانی مجدد متن نیست بلکه شما با جمله‌بندی خود سعی در انتقال موضوع کتاب به دوست خودتان یا خانواده خودتان رادارید.اگر موضوع کتاب چالشی باشد می‌توانید با دوست یا خانواده خودتان بحث و گفتگو کنید.این گفتگو ها برای شما بسیار مفید است.

امروزه کتاب‌های داستان متفاوتی وجود دارد اما برای یادگیری زبان انگلیسی کتاب‌های سطح مناسب خودتان را باید بخرید با انتخاب درست کتاب‌ها به شما کمک می‌کند سطح یادگیری خودتان را طبقه‌بندی کنید و پیش روی کنید.این را هم بدانید که کتاب‌ها بر اساس استاندارد یادگیری تنظیم‌شده‌اند. نمونه‌هایی از مجموعه‌های معروف و پرفروش داستانی به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین کتاب داستان زبان انگلیسی

کتاب‌های جنایی و هیجان‌انگیز:

کتاب‌های جنایی و هیجان‌انگیز دارای دیالوگ‌ها و گفتگوهای واقع‌گرایانه بسیاری هستند.اگر به دنبال یک روش جالب برای یادگیری کلمات و عبارات جدید و هیجان‌انگیز هستید کتاب (جودی پیکولت) ( Jodi Picoult) را از دست ندهید.زبان این کتاب ممکن است برای افردا مبتدی کمی دشوار باشد ، زیرا یک داستان هیجانی معمولی را دنبال نمی کنید.افرادی که سطح زبان انگلیسی نسبتا بالایی دارند حتما ازخواندن این کتاب لذت می برند.

دومین کتاب بنام( نخستین مرگ) یکی از کتاب‌های جنایی و مهیج است که توسط جیمز پترسون (James Patterson) در سال ۲۰۰۱ نوشته‌شده است.در این کتاب کلمات عملی بسیار خوب و کاربردی برای یادگیری وجود دارد.با خواندن کتاب (نخستین مرگ )می‌توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.

سومین کتاب بنام (فریاد خاموش)کتاب جنایی و هیجان‌انگیز دیگر این فهرست است که توسط آنجلا مارسونز نوشته شده است.فریاد خاموش یکی از کتاب‌های پرطرفدار این نویسنده محسوب می‌شود.این کتاب در سال ۲۰۱۵ منتشرشده است. زبان این کتاب ازلحاظ نوشتاری و گرامری کمی پیشرفته است ، اما برای نوآموزانی که دارای سطح متوسط هستند بسیار مناسب و کاربردی است.

کتاب‌های عاشقانه

داستان کتاب‌های عاشقانه با زبان ساده و عمومی و ابتدایی نوشته می‌شوند و برای افراد مبتدی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند بسیار مناسب هستند.

کتاب ( تا زمان مرگ )یک رمان با داستان عاشقانه است که توسط دانیل استیل (Danielle Steel) نویسنده معروف آمریکایی نوشته‌شده است .این کتاب درسال ۲۰۱۳ منتشر شد و فروش خوبی داشت.زبان کتاب تا زمان مرگ زبانی بسیار ساده و قابل‌فهم است و در آن از کلمات زیادی استفاده‌شده و برای افرادی که سطوح مبتدی و متوسط هستند ، گزینه بسیار خوبی است .

کتاب (با حترام کارتر) یک رمان عاشقانه دیگری است که برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب است. نویسنده این کتاب ویتنی گراسیا ویلیامز(Whitney Gracia Williams) است که با زبان ساده عامیانه یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند.این عنوان بسیار سرگرم‌کننده و ساده است و از شرح مکالمات و لحاظ واقع‌گرایانه برای توصیف روند داستان استفاده می‌کند.

کتاب‌های تخیلی

کتاب‌های تخیلی خواننده را برای مدتی از دنیای حقیقی به دنیایی خیالی و تخیلی می‌برند.این نوع کتاب‌ها برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب هستند و با خواندن آن‌ها در یک فضای جدید به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید.

کتاب (هری پاتر و سنگ جادو) اولین عنوان از مجموعه کتاب های هیجان‌انگیز هری پاتر است که توسط نویسنده بریتانیایی جی کی رولینگ ( J. K. Rowling) نوشته‌شده است.این مجموعه کتاب ها مخصوص کتاب‌های نوجوانان هستند و از این رو سبک نگارش آن ها ساده است.زبان این کتاب بسیار روان است و برای هر فردی با هر سطحی از دانش انگلیسی مناسب و کاربردی است.

کتاب (اقیانوسی در انتهای مسیر) یک رمان تخیلی دیگر اثر نیل گیمن(Neil Gaiman ) است که در سال ۲۰۱۳ منتشرشده است.این کتاب با زبانی ساده و ابتدایی شروع شده و به مرور دشوار می‌شود و از کلماتی سخت‌تر و اصولی گرامری پیشرفته‌تر استفاده می‌کند.

کتاب های غیر داستانی

کتاب‌های غیرداستانی کتاب‌هایی هستند که بر اساس واقعیت نوشته می‌شوند و از قوه تخیل در آن استفاده نمی‌شود. این سبک کتاب‌ها نیز برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید هستند.

کتاب (سفت و سخت) یک کتاب غیرداستانی است که در سال ۲۰۰۳ توسط مری روچ(Mary Roach) نوشته‌شده است.این نویسنده مسائل علمی را با زبانی ساده دو دوستانه توضیح می‌دهد.
کتاب (برادران رایت) یک کتاب غیرداستانی و جذاب دیگری است .این کتاب در سال ۲۰۱۵ توسط نویسنده آمریکایی بنام دیوید مک کولو نوشته شده است.این کتاب برای افرادی که دارای سطح پیشرفته ای در زبان انگلیسی هستند بسیار مناسب است.

ما در این مقاله بهترین کتاب‌ها را برای تقویت زبان انگلیسی در ژانرهای مختلف را به شما معرفی کردیم امیدواریم کتاب ها را بخوانید و لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست