یادگیری زبان انگلیسی به روش ساده

یادگیری زبان انگلیسی به روش ساده ( جان برین )

اگر شما هم مثل بسیاری از مردم در یادگیری زبان انگلیسی احساس تنبلی می کنید یا اینکه بارها تلاش کرده اید و موفق نشده اید شاید این بار خلاقیت خیر خواهانه جان برین بتواند به شما کمک کند.جان برین در سال ۲۰۰۷ سایت Freerice را برای یادگیری زبان انگلیسی راه اندازی کرد.این سایت ایده خیر خواهانه و خلاقانه ای داشت. شما کلمات مختلف زبان انگلیسی را می آموزید.تلفظ و معنی آنها را یاد می گیرید و هر بار که یکی از سوالات سایت را پاسخ درست دادید و نشان دادید که در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشته اید به یک فقیر ده دانه برنج داده می شود.
حال دو سوال مطرح می شود:چه کسی آن فقیر را انتخاب می کند؟این کار بر عهده سازمان برنامه غذای سازمان ملل متحد(WFP)است.
هزینه این برنج ها از کجا تامین می شود؟هزینه این برنج ها از طریق بنرهای تبلیغاتی،شرکتها،سازمانها و وب سایتها تامین می شود.این مدل تا سال ۲۰۰۹ کار کرد و در سال ۲۰۰۹ جان برین کل دامین و کدهای برنامه نویسی،ایده و همه تبعات مادی و معنوی آن را به برنامه غذای سازمان ملل متحد هدیه کرد.امروزه سایت Freerice علاوه برکلمات زبان انگلیسی،گرامر زبان انگلیسی،جغرافیا،اعضای بدن انسان و معرفی آثار برتر هنری و ادبی جهان را نیز در برنامه آموزشی خود قرار داده است.
تایم در سال ۲۰۱۱ این سایت را یکی از ۵۰ سایت برتر جهان معرفی کرد.در همان سال جایزه Digital Communication Awards به عنوان بهترین بازی سازمانی به این سایت اهدا شد.همیشه هنگامی که به این سایت سر می زنید امتیاز شما که در واقع تعداد برنج هایی است که به فقیران داده اید در کنار سایت نمایش داده می شود.نخستین روز راه اندازی سایت ۸۷۰ عدد دانه برنج به فقیران هدیه داده شد.بعدها شکل یادگیری حرفه ای تر شد و سازمان (برنامه غذا سازمان ملل متحد) Freerice2.0 را عرضه کرد.
اکنون شما می توانید به صورت گروهی در این یادگیری شرکت کنید و امتیاز شما به صورت گروهی نمایش داده می شود.اکنون ماهیانه ۲۵۰ میلیون دانه برنج از طریق این برنامه به فقرا اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست