نحوه افزایش دایره لغات انگلیسی

لغات انگلیسییکی از مهمترین جوانب یادگیری زبان انگلیسی ، افزایش دایره لغاتمان می باشد . شما که در صدد یادگیری زبان انگلیسی هستید ، بدون دانستن لغات ضروری ، اختصاصی و عمومی ، نه قادر به درک متون انگلیسی و مطالعه آنها و نه مکالمه و شنیدن و فهمیدن زبان انگلیسی خواهید بود .اولین قدم برای افزایش دایره لغات انگلیسی، مشاهده آنها و یادگیری اولیه آن است . برای این کار به مطالعه متون مختلف عمومی و تخصصی بپردازید . لغات آشنا به همراه معنی آنها را یادداشت کنید . در ابتدا ، کار را از لغات مهم و ضروری شروع کنید و هر روز لیستی از لغات جدید داشته باشید . لیست مناسبی از لغات ، مربوط به کتاب ۵۰۴ لغت کاملا ضروری ( ۵۰۴ Essential Words ) می باشد . سپس هر لغت را یکبار به همراه معنی بخوانید و شکل آنها را دیده و به خاطر بسپارید .

سعی کنید لغت را در ذهن خود تصویر سازی کنید . به عنوان مثال برای حفظ کردن کلمه Book ( کتاب ) تصویر یک کتاب را به همراه شکل کلمه Book در ذهن خود مجسم کنید . این کار هم از لحاظ لغت – معنی و هم املای کلمه بسیار مفید خواهد بود . به همین ترتیب تمامی لغات را به طور سطحی به خاطر بسپارید و آنها را وارد حافظه کوتاه مدت خود بکنید . از فراموش کردن آنها نگران نباشید . در مرحله بعد هدف فقط به خاطر سپاری اولیه لغات است .
سباستین لایتنر روشی را به نام روش لایتنر ابداع کرده است که به یادگیری بدون فراموشی معروف است . در این روش مطالب سخت که زیاد از ذهن شما می روند ، بیشتر برای شما مرور می شوند و مطالب آسان وقت شما را بیهوده تلف نمی کنند . مرور اصولی با روش لایتنر تنها در عرض کمتر از چند ماه و با روزی کمتر از نیم ساعت زمان مفید ، دایره لغات شما را به هزاران لغت افزایش خواهد داد . البته دیگر خیالتان از فراموش نشدن مطالب نیز راحت خواهد بود . برای استفاده از روش لایتنر و تمرین و تکرار و مرور اصولی لغات زبان انگلیسی ، پیشنهاد ما به شما نرم افزار لایتنر ماندگار است . روش این نرم افزار بر پایه تمرین و مرور اصولی در بازه های زمانی مشخص می باشد که خود به خود مطالب سخت تر ، بیشتر برای شما مرور می شود تا هنگامیکه به طور کامل ملکه ذهن شما شده و به حافظه بلند مدتتان منتقل می گردد و در این روش مطالب آسان ، بیهوده وقت شما را برای تکرار نمی گیرند .علاوه بر این می توانید با ثبت نام در وب سایت Hi2En.com از سیستم آنلاین لایتنر برای یادگیری لغات Online Leitner Box و بسیاری امکانات دیگر بهره مند شوید .
یکی از بهترین راهها برای وسیع کردن دایره لغات زبان انگلیسی به طوری که برای مدت طولانی در ذهن شما بماند ، حل جدول می باشد . وقتی یک عبارت گفته می شود و کلمه مربوط به آن خواسته می شود ، به مرور آن کلمه و عبارت در ذهنتان باقی می ماند . علاوه بر این ، حل جدول یک تفریح هم به حساب می آید . در اینترنت خوشبختانه تا دلتان بخواهد جداول انگلیسی مخصوص زبان آموزان با سطوح مختلف موجود است .برای این کار می توانید از جداول آنلاین استفاده کنید . فقط کافی است عبارت Online English Crossword را جستجو کنید تا ده ها سایت شامل جداول آموزشی پیدا شوند .
مثلا :
http : // www.learn – english -today – com / wordgames . html
http : // www.crossword – puzzles . co . UK
http : // www.puzzlechoice . com / pc / crossword – menx . html
سعی کنید هر چند وقت یکبار یک کار تازه انجام دهید . مثلا بروید ماهی گیری ، کوه پیمایی و یا اسکی . با انجام کارهای تازه ، لغت های تازه هم یاد خواهید گرفت . فقط از یک موضوع کتاب نخوانید . مجلات گوناگون زبان اصلی در زمینه های گوناگون بخوانید . با این روش نه تنها لغت یادگرفتن کاری شیرین برای شما خواهد بود بلکه زندگی پربارتری نیز خواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست