اصطلاحات انگلیسی مربوط به پول

گفتن پول در زبان انگلیسی ????

?خواندن و شمردن پول از مواردیست که بدون شک در هر زبانی با آن سرو کار خواهید داشت . لذا نحوه درست گفتن پول از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود . در این بخش دو مورد از مهم ترین و معروف ترین پول های رایج جهان یعنی “ دلار” و “ پوند انگلیس ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد . از آنجایی که خواندن پول ، همانند اعداد اصلی انجام می گیرد، لذا آشنایی با اعداد اصلی، پیش نیاز یادگیری این مبحث می باشد :

دلار ($) با تلفظ فارسی “ دالِر” واحد پول رایج کشورهای انگلیسی زبانی همچون ایالات متحده ، کانادا، استرالیا، نیوزلند و …. می باشد و با این حال ، هر یک از این کشورها دلار مختص خودشان را استفاده می کنند، مثلا دلار آمریکایی با دلار کانادایی از لحاظ ارزش و ظاهر پولی متفاوت هست اما نحوه گفتن و شمردن همه آنها تقریبا یکسان می باشد.

 به چند اصطلاح و نکته در مورد دلار توجه نمائید :

۱-علامت دلار به شکل “ $ ” می باشد که در پشت عدد قرار می گیرد .

۲-برای خواندن و نوشتن یک دلار به بالا، باید به کلمه دلار “ s ” جمع اضافه شود .

۳-واحد کوچکتر از دلار ” cent” با تلفظ “سِنت” می باشد، به عبارتی هر صد سنت یک دلار محسوب می گردد . همانند خود دلار، برای خواندن و نوشتن یک سنت به بالا باید به آن ، “ s ” جمع اضافه شود . در ضمن مبلغی که شامل دلار و سنت باشد، با یک نقطه از هم جدا می شوند .

۴-در حالت نوشتاری، سِنت را به صورت خلاصه با یک حرف “c” نمایش می دهند و یا گاها خود کلمه سنت (cent/cents) را سمت راست عدد قرار می دهند .

۵-گاهی اوقات می توان کلمات “ دلار” و “ سِنت ” را در حالت نوشتاری و خواندنی بکار نبرید .

( این مطالب شامل چند بخش است حتما دنبال کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست