اصطلاحات انگلیسی ارتودنسی که لازم است بدانید

اصطلاح انگلیسی ارتودنسی

هنگام مراجعه به متخصص ارتودنسی حتما یک سری اصطلاحات انگلیسی دندانپزشک به کار خواهد برد که شما از شنیدن آن تعجب خواهید کرد. مستر زبان در این مقاله قصد دارد مهم ترین اصطلاحات انگلیسی رایج را به شما معرفی کند. این اصطلاحات به همت دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی گردآوردی شده است. اگر قصد آشنایی بیشتر با دکتر محمد علی ناصری را دارید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drnaseriorthodontist.com/about/

ارتودنسی نامرئی(invisible orthodontics )

invisible orthodontics به معنای ارتودنسی نامرئی است. ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی بدون سیم) برای افرادی مناسب است که از نامرتب بودن دندان های خود رنج می برند اما به دلیل ظاهر نامناسب آن و پیدا بودن دستگاه های ارتودنسی درون دندان تمایل چندانی به  انجام آن ندارند.

اصطلاح انگلیسی ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی نوعی از ارتودنسی است که دستگاه های ارتودنسی در آن مشاهده نمی شوند. با ارتودنسی نامرئی می توانید بدون دغدغه به زندگی عادی خود ادامه دهید و در روابط شغلی خود دچار مشکل نشوید. هم چنین به راحتی در اجتماع حاضر شوید.

اگر قصد دارید در مورد ارتودنسی نامرئی یا invisible orthodontics اطلاعات بیشتری کسب کنید به لینک زیر از سایت دکتر ناصری مراجعه کنید:

https://drnaseriorthodontist.com/invisible-orthodontics/

animated orthodontic ارتودنسی متحرک

animated orthodontic به معنای ارتودنسی متحرک است. در ارتودنسی متحرک بر خلاف ارتودنسی ثابت شما می توانید هر زمان مایل بودید براکت ها را ز دهان خود درآورید و دوباره سرجایش قرار دهید.

اصطلاح انگلیسی ارتودنسی متحرک

از بریس های متحرک می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  • برای حفظ نتیجه به دست آمده از ارتودنسی ثابت
  • وسیع کردن کام یا اعمال کشش خارجی دهانی
  • صاف کردن تاج دندان
  • رفع جلو بودن یا کج بودن نسبی دندان ها

برای آشنایی بیشتر با ارتودنسی متحرک به لینک زیر از سایت دکتر ناصری مراجعه کنید:

https://drnaseriorthodontist.com/animated-orthodontic/

ارتودنسی ثابت (fixed orthodontic)

fixed orthodontic به معنای ارتودنسی ثابت است. در ارتودنسی ثابت بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج کند.در دستگاه ارتودنسی ثابت دو فک اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. به این نگین ها براکت می گویند. این روش درمانی برخلاف ارتودنسی متحرک، وابسته به همکاری بیمار نمی باشد.

ارتودنسی ثابت

منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نماید. در دستگاه ارتودنسی ثابت دو فک اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. به این نگین ها براکت می گویند. این روش درمانی برخلاف ارتودنسی متحرک، وابسته به همکاری بیمار نمی باشد.

برای آشنایی بیشتر با ارتودنسی ثابت به لینک زیر از سایت دکتر ناصری مراجعه کنید:

https://drnaseriorthodontist.com/fixed-orthodontic/

منبع: دکتر ناصری drnaseriorthodontist.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

محصولات جدید

فهرست