یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

Conversation

یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

 

مکالمه زبان انگلیسی چگونه صورت می گیرد ؟ کلی هزینه می کنید ، کلاس زبان انگلیسی می روید ، منابع و کتابهای آموزش زبان انگلیسی می خوانید ، منابع صوتی انگلیسی گوش می دهید ولی هنوز نمی توانید انگلیسی صحبت کنید . هنوز هم از یک مکالمه ساده انگلیسی هراسانید . چند سال تلاش می کنید ولی هنوز هم در یک مکالمه انگلیسی چند دقیقه ای نفس نفس می زنید . در بین صحبت کردنتان دائم به خود می گویید آیا اینجا را درست گفتم ؟ اگه یه جور دیگه ای می گفتم بهتر نبود ؟ و …. ولی واقعا چرا ؟

اگر شما هم گفته های پاراگراف بالا را قبول دارید ، پس بهتر است در ادامه مطلب به نکاتی که ذکر می شود ، توجه نمایید :
تصور کنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت می کنید ، کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا می شوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید ، برای این کار شما باید شیوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید . اولین قدم کنار گذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است . تعجب کردید ؟؟ بله درست است .
لغات زبان انگلیسی را حفظ نکنید ، انگلیسی زبانها ، انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه آنها اصطلاحات ( عبارات ) را یاد می گیرند که ترکیبی از یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند . بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات ( عبارات ) ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد . همچنین کسانی که اصطلاحات ( عبارات ) را یاد می گیرند ، گرامر بیشتری هم بلدند . اگر کلمه جدیدی دیدید ، حتما عبارتی که آن کلمه جدید در آن استفاده شده را در دفترچه یادداشت خود بنویسید نه فقط کلمه را . به این ترتیب استفاده درست هر کلمه را می آموزید .
همین الان کتابهای صرفا گرامر زبان انگلیسی خود را کنار بگذارید . این کتابها باعث می شوند شما پیش از صحبت ، به زبان دستوری کلمات و تغییرات ساختاری آنها فکر کنید . در حالیکه باید به طور خودکار و معمولی ، مثل زبان مادری خود بتوانید صحبت کنید . راز قدرت در یادگیری عمومی زبان  انگلیسی ، بر مبنای گرامر و دستور نیست . اگرچه بسیاری از شما ، هزاران مورد نگارشی در مورد زبان انگلیسی را می دانید ، ولی به محض اراده جهت استفاده از زبان انگلیسی همه آموخته هایتان فراموشتان می شود . این مساله به خاطر آن است که گرامر و زبان عمومی شخص نامتوازن است . شما در وهله اول نیاز به راهی دارید که بتوانید به طور اتوماتیک و بدون هیچ گونه تفکر و تاملی ، استفاده از زبان انگلیسی را بدانید .
راز پیشرفت افراد مهاجر در زمینه زبان انگلیسی ، فقط و فقط همین است که شرایط حضور در محیط باعث می شود نه تنها شنوایی افراد تقویت می شود ، بلکه نوع کاربرد آن را با تمام وجود خود حس می کنند و به خاطر می سپارند . اگر می خواهید در زمینه تقویت زبان عمومی خود اقدامی کنید ، به جای روخوانی کتابهای زبان انگلیسی ، بیشتر گوش کنید و حتی هنگام روخوانی متن کتابها ، با صدای بلند تلفظ کنید تا نه تنها ماهیچه ” زبان ” در فضای دهان بیشتر نرمش و تمرین کرده باشد ، بلکه با تلفظ خودتان ؛ گوشتان نیز یک بار دیگر شنیده باشد و در عمق ذهن و مغزتان ذخیره شود .
خیلی ساده است ، این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است . خواندن متون انگلیسی را کنار گذاشته و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید . زبان انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان . راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی ، یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد . مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس ۲ بروید درس ۱ را سه بار گوش دهید . برای یادگیری اتوماتیک گرامر و دستور زبان انگلیسی ، از شیوه ” داستانهای کوتاه در زمانهای مختلف ” استفاده کنید .
حتما از انگلیسی صحیح و رایج امروزی استفاده کنید . فیلم و نوارهایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید انگلیسی واقعی هست . بسیاری از نوارها و سی دی های آموزشی زبان انگلیسی می خواهند که مثلا یک عبارت را بعد از شنیدن تکرار کنید . این روش اشتباه است . باید از شما خواسته شود که جواب گوینده را بدهید نه این که عین عبارت را تکرار کنید . البته در اینجا باید ذکر شود که بیشتر تکرارها ، برای تمرین و نرمش بیشتر ” زبان ” داخل دهان است . همانطور که ماهیچه های پاهای یک شخص ، بدون تمرین مستمر یارای دویدن نابهنگام را ندارد ، ماهیچه های زبان هم باید تمرین کند و به سبک گفتار زبان جدید و ویژگیهای آن عادت کند . به این جهت روخوانی بلند یک متن ساده کودکانه یا روزنامه به فراگیران زبان انگلیسی پیشنهاد می گردد . البته هدف فقط روخوانی طوطی وار با صدای بلند متن است و اصلا نباید بر روی معنی آن متمرکز شد .به هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید درباره آن از شما سوال کند و شما به آن جواب دهید . این مساله به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید . دقیقا یادگیری یک کودک را مد نظر داشته باشید . از والدین می شنود ، یاد می گیرد ، تکرار می کند و پاسخ  می دهد .
اینها نکاتی از یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی طبق متد Effortless English بودند . مطمئنا نظریه های متفاوتی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به گوش شما خورده و یا دیده اید . هیچ کدام از اینها کامل نیستند ولی به یاد داشته باشید راههای یادگیری زبان انگلیسی بی نهایت هستند . یکی آموزش انگلیسی از طریق رادیو ، یکی آموزش انگلیسی از طریق فیلم با زیرنویس ، دیگری از طریق فلان دوره آموزشی ، فلانی فقط از طریق چت با انگلیسی زبانان و الاماشاءالله . پس وقت را غنیمت شمرده و از هر جا که شروع کنید درست شروع کرده اید . انگیزه جرقه ، پشتکار و مطالعه مداوم کاتالیزور یادگیری زبان انگلیسی هستند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست