روزهای هفته به انگلیسی با معنی

آموزش ایام هفته به انگلیسی

Days Of The Week

روزهای هفته به انگلیسی با معنی

Saturday (روز آخر هفته و تعطیل) : یعنی روز زحل و رنگ آن به همین مناسبت سیاه است زیرا رنگ زحل در آسمان کمی به سیاهی می زند.در اساطیر یونان زحل که نامش chronos یعنی زمان است ، پدر خدایان یونانی است که فرزندانش ژوپیتر و دیگران او را از آسمان راندند و او به زمین آمد و در روم ایتالیا مهمان پادشاهی به نام ژانوس شد و هزار سال نزد او زیست و در این هزار سال که دوران طلایی نامیده شده است به یمن قدوم زحل ، مرگ و بیماری و پیری و زشتی و قحطی و….. وجود نداشت و  پیوسته همه چیز بر وفق مراد بود و هنوز در ایتالیا سالیانه جشنی بر پا می شود به نام Saturnalia یعنی جشن زحل و نام ژانویه از همان ژانوس گرفته شده است.

Sunday (تعطیل و اولین روز هفته) : روز خورشید و با آنکه تعطیل است در فرهنگهای انگلیسی از آن به عنوان روز اول هفته یاد می کنند-همانطور که ما در فارسی شنبه را روز اول هفته می گوییم-گویی شنبه شماره صفر هفته است که هنوز آفرینش شروع نشده و با طلوع خورشید که همان تجلی نور الهی است آفرینش در روز یکشنبه آغاز شده است و روز یکشنبه اولین روز آفرینش و همچنین اولین روز هفته است.

Monday (دومین روز هفته) : منسوب به ماه و رنگ آن سبز است زیرا در هیات قدیم رنگ اصلی ماه را سبز می دانستند و در زبان انگلیسی نیز چنین است و گاهی از آن به حسادت یاد می کنند و رنگ غول حسادت نیز سبز است و در زبان انگلیسی اصطلاح Green with envy به معنی سبز شده از حسادت ، رایج است.این روز به زن تعلق دارد زیرا ارتباط ویژه ای با زنان دارد ؛ از جمله آنکه مظهر نور الهی است و در غیبت خورشید رسالت او رساندن نور خورشید به جهان است و زن به علت بلندی مقام و اینکه نگاهش به سوی خورشید است می تواند این رسالت را انجام دهد.

Tuesday (سومین روز هفته) : یعنی روز tues که نام یکی از خدایان اساطیری است و معادل با مارس یا مریخ و رنگ آن قرمز است.این روز به مردان تعلق دارد که عاشقند و همانا سرخ رنگ عشق و روز قربانی و جانفشانی در راه معشوق است.

Wednesday (چهارمین روز هفته) : روز oden یکی دیگر از خدایان اساطیری است که آن نیز برابر mercury یعنی عطارد است و رنگ آن فیروزه ای است و روز تجارت و سود می باشد.از همین لغت است که کلمه merchant به معنی بازرگان و mercantile به معنی تجاری ساخته شده است که مربوط است به مرکوری یا عطارد که دبیر فلک است و دانش دنیوی نزد اوست.

Thursday(پنجمین روز هفته) : روز متعلق به thor که باز از خدایان ژرمنی است و معادل با ژوپیتر یا زئوس در فرهنگ روم و یونانیان و معادل مشتری در فرهنگ ماست و روز سعادت است.

Friday(ششمین روز هفته) : بعضی گفته اند به معنی روز آسایش و رهایی از کار و فعالیت است و بعضی گفته اند روز درخشندگی و سپیدی است و متعلق است به ستاره زهره یا ونوس که رنگش در آسمان به سپیدی می زند.

در طول تاریخ ، ذهن پویا و دور اندیش آدمی برای شمارش روزها و نگهداشت حساب روزها ، ظرایف ویژه ای به کار گرفته است تا به سهولت ، تقدم و تاخر روزها و حساب هفته ها و ماهها را در ذهن نگه دارد.از چرخش ماه و خورشید گرفته تا طالع انسان که بر گردش ستارگان وابسته می باشد ،  جملگی به وجه زیبایی در تقویم مخصوصی از سوی باریک اندیشان درج گشته است.در نظر این مردم روزهای هفته ، نام از خورشید و ماه یا خدایان جبار و الهه های نکو منظر گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست