بهترین کتاب ‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی

بهترین کتاب ‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی

حتما تا به حال نیاز به مهارت‌های زبان انگلیسی شما را هم یک جایی در زندگی گیر انداخته و آرزو کرده اید که کاش تسلط بیشتری به این زبان داشتید؛ تقریبا این روزها کسی نیست که دنبال منبعی برای یاد گرفتن زبان انگلیسی نباشد. اگر شما هم  دنبال جز این افراد هستید و دنبال لیستی از بهترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی که به شما کمک کند، باید بگویم تا این جای راه را درست آمده اید.

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی و تسلط به آن چالش‌های خودش را دارد. به عنوان یک زبان کاملا متفاوت از زبان مادری ما یادگیری قوائد زبانی و تلفظ درست کلمات آن از اولین چیزهایی هستند که در  ابتدای راه یادگیری آن زبان آموز را اذیت می‌کند. با وجود سختی‌ها اما، فرصت‌ها و امکاناتی هم وجود دارند که یاد گرفتن این زبان شیرین و پرکاربرد را برای ما راحتتر می‌کنند.

چرا زبان انگلیسی؟

در بین نظام‌های آموزشی بقیه کشورهای جهان، فقط در نظام آموزشی ایران نیست که اهمیت زیادی برای درس زبان انگلیسی قائل باشند؛ این زبان تقریبا در همه جای دنیا تبدیل به زبان علم، تکنولوژی و کم کم زبان ارتباطات شده است و روز به روز هم در حال رشد است. بنابراین چاره‌ای جز یاد گرفتن آن نداریم.

علاوه بر آن، زبان انگلیسی جایگاه مهمی در میان دروس مدرسه و پس از آن در دانشگاه و دیگر مقاطع تحصیلی آکادمیک دارد و نقش تعیین کننده‌ای در جایگاه و پیشرفت شغلی افراد و ارتباطات گسترده آن‌ها دارد. وقت گذاشتن برای یادگرفتن این زبان فقط یکی راه‌هایی است که شما می‌توانید با انجام دادن آن در این درس  پیشرفت کنید.

چرخ‌های کمکی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی

از آن‌ جایی که یاد گرفتن این زبان اهمیت زیادی دارد و با توجه به چالش‌هایی که حین یاد گرفتن آن وجود دارد، تا به حال تکنیک‌های مختلفی ارائه شده که برخی از آن‌ها در قالب ابزار و مجموعه‌های نظم یافته‌‌ برای یاد گیری گروه‌های مختلف زبان آموزان اند و با ویژگی‌های خاصی که دارند زبان آموزی را راحتتر کرده اند.

یکی از این ابزارها کتاب‌ها زبان آموزی هستند که با طبقه بندی مرتبی از مباحث یادگیری مطالب را بسیار راحتتر کرده اند. بسیاری از این کتاب‌ها علاوه بر درسنامه، از ابزارهای دیگری برای خلاصه کردن و تثبیت مطالب و تمرین و تست زبان آموزان وجود دارند.

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

این که کتاب‌های متنوع و با متدهای درسی متفاوت وجود دارد، انتخاب را سخت می‌کند ولی نکته مثبت این تنوع انعطاف پذیری کتاب‌ها با شیوه درس خواندن زبان آموزان است. هرکسی به شیوه‌ی خاص خودش درس می‌خواند و هر کسی در بعضی بخش‌‌ها مهارت دارد و در برخی دیگر ضعف دارد.

مهارت‌های زبان انگلیسی

در هرکدام از این کتاب‌ها ممکن است بخش‌های مختلفی تقویت شود. البته در برخی از آن‌ها نیز همه مهارت‌های زبان آموزی در یک سطح آموزش داده می‌شود. به طور کلی مهارت‌های زبان انگلیسی شامل موارد زیر می‌شود:

  • ریدینگ
  • رایتینگ
  • اسپیکینگ
  • لیسنینگ

البته یاد گیری هر کدام از این مهارت‌ها به تقویت مهارت‌های مختلفی بستگی دارد. علاوه بر مهارت‌های کلی، برای تقویت بسیاری از این مهارت‌ها نیز همچون گرامر، لغات و ترکیب کلمات و فعل‌ها، تلفظ، ضرب المثل و اصطلاحات فرنگی منابع آموزشی مختلفی وجود دارد که با سبک‌های آموزشی جدید و جذاب یادگیری را برای شما آسانتر می‌کنند.

منابع آموزش گرامر زبان انگلیسی

یکی از این مهارت‌ها که بسیاری از افراد را حین یادگیری زبان گیر می‌اندازد، فهم گرامر و مخصوصا یادآوری آن است که روی ضعف مهارت‌های دیگری مثل رایتینگ و اسپیکینگ هم اثر منفی دارد. اول از همه اگر این مشکل را دارید بدانید که تنها نیستید؛ نکته دوم اینکه برای رفع این مشکل فلش کارت‌هایی وجود دارد که برای زبان آموزی می‌توانید روی آن‌ها حساب باز کنید.

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی highlights of english

این فلش‌ کارت زبان توسط بهترین متخصصان آموزشی طبقه بندی شده و با استفاده از آن‌ها امکان مطالعه، مرور و تثبیت فرایند یاد گیری را دارید. این فلش کارت‌ها هرچند زمان زیادی از شما نمی‌گیرند اما یادگیری را به شدت سرعت می‌بخشند.

یکی دیگر از نکات مثبت این فلش‌ کارت‌ها امکان استفاده از آن‌ها در زمان‌های مرده است. قبل از خواب، هنگامی که در مسیر رسیدن به جایی هستید، زمانی را که در انتظار نوبت دکتر صرف می‌کنید و بسیاری از زمان‌های این شکلی را با فلش کارت‌های زبان تبدیل به یک کلاس زبان آموزی مفید کنید.

یکی از این منابعی که در سطوح مختلف مورد استفاده زبان آموزان قرار می‌گیرد، کتاب‌ های آموزش گرامر برای آزمون‌ های تخصصی زبان و یادگیری زبان با پارامترهای این آزمون‌ها است. این آزمون‌های فرصت‌های مختلفی در زمینه‌های تحصیلی و کاری چه در داخل و چه در خارج ایران فراهم می‌کنند.

از آن‌ جایی که بیشتر این آزمون‌ها در کشورهای انگلیسی زبان طراحی و سپس تصحیح می‌شوند، یادگیری آن‌ها حساست بالا و شرایط خاصی دارد. امروزه عده‌ی زیادی پروسه زبان آموزی را در جهت قبولی در یکی آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی انجام می‌دهند.

منابع زیاد و متنوعی نیز برای این آزمون‌ها و با توجه به سبک سوالات و مهارت‌های مورد توجه آن‌ها وجود دارد. این آزمون‌های تخصصی زبان که به خصوص در چند سال اخیر مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، معمولا از سبک خاصی برای طراحی سوال‌‌ها استفاده می‌کنند.

منابع آموزش خودخوان

یکی از سبک‌های مشهور این روزها برای یادگیری این زبان، آموزش خودخوان است. بسیاری از کتاب‌ها و منابع مختلفی که برای  آموزش این زبان در دسترس زبان آموزان است، این امکان را به زبان آموز می‌دهد که به راحتی، سرعت و دقت یادگیری خودخوان را افزایش بدهند.

همانطور که گفته شد منابع متنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر مهارت‌های آن وجود دارد که هرکدام با رویکرد متفاوتی نسبت به مقوله آموزش مباحث دارند. یک انتخاب درست، با توجه به سطح زبان شما و سبک یادگیری‌ شخصی‌تان، سرعت شما را در جهت یادگیری این زبان بیشتر می‌کند.

به دنبال لیست بهترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی، گزینه‌های زیادی وجود دارد که انتخاب بهترین گزینه را سخت می‌کند. بسیاری از این کتاب‌ها، از جمله‌ی این منابع، کتاب‌ های انتشارات جنگل، با ایده پردازی‌های نو و متناسب با به روزترین متدهای آموزشی به شما در انتخاب مناسبترین منبع منحصر به فرد شما کمک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

محصولات جدید

فهرست