معماری
خانه / آموزش زبان انگلیسی / مقالات آموزشی زبان / نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

این روزها آموختن زبان انگلیسی را دیگر نمی شود امری تفننی در نظر گرفت . در بیشتر رشته های تحصیلی این مسأله امری ضروری و در مورد بسیاری از زمینه های شغلی ، این موضوع دارد از امتیاز به امری لازم تبدیل می شود . به این موضوع منابع بی شمار اینترنتی را هم اضافه کنید که در صورت آشنایی با انگلیسی ، می تواند در اختیار ما قرار بگیرد . همه این موارد می تواند باعث شود تا تک تک ما انگیزه بالایی برای آموختن زبان انگلیسی داشته باشیم و البته دست به تلاش هایی هم دراین زمینه بزنیم اما متأسفانه بسیاری از تلاش های ما در این زمینه به نتیجه مطلوب نمی رسد و البته دلیل آن نیز اشتباهاتی است که مرتکب می شویم . آشنایی با برخی نکات می تواند از این اشتباهات پیشگیری کرده و احتمال موفقیت ما را افزایش دهد .

نکات مهم یادگیری انگلیسی

ژاپنی ها قانونی دارند به نام Kaizen یعنی بهبود مستمر . این اصل را در یادگیری زبان همیشه حفظ کنید (  پیشرفت اندک اما همیشگی  )

در یادگیری زبان ۸۰ ٪ انگیزه و هیجان یادگیری مهم است و ۲۰٪ روش یادگیری ومنابع . در یک کاغذ اهداف خود را برای یادگیری زبان بنویسید و همواره در دسترس داشته باشید . انگیزه پایین دلیل اصلی شکست در یادگیری زبان است . انگیزه آموزش زبان انگلیسی را هر روز بیشتر و قوی تر از دیروز کنید .

از بین ۴ مهارت زبان الگو های خواندن ( spkeaing ) و گوش دادن ( Listening) بهترین روش برای یادگیری هستند . با صدای بلند متن و لغات را بخوانید تا فکرتان عادت کند و نیز حتما لغات را در ضمن متن یاد بگیرید نه جدای از جملات .

اگر وقت و امکانش را دارید تا انتهای سطح Intermediate  مکالمه زبان را بگذرانید . و بعد آن با تماشایی سریال ها و فیلم و خواندن کتاب و مقالات و داستان های انگلیسی زبانتان را تقویت کنید . این را به یاد داشته باشید انسان موجودی فراموش کار است و باید  منابع مختلف انگلیسی را همیشه تکرار کنید . تکرار . تکرار . تکرار .  تکرار، ساده ترین راز یادگیری زبان انگلیسی و در کل هر زبانی است . واقع گرا باشید . کسی زبان را در یک یا سه ماه یاد نمی گیرد . تکرار و پشتکار

مشکل بسیاری از زبان آموزان با اینکه کلی کلاس رفته اند اما هنوز نمی توانند صحبت کنند این است که قانون ( ورودی / خروجی ) را رعایت نکرده اند ، یعنی ورودی گرفته اند ( کلی لغت بلدند ، گرامر و … ) اما خروجی ( صحبت کردن ) را کمتر انجام داده اند . برای اینکه بتوانید خوب صحبت کنید باید در طول یادگیری زبان ، زیاد صحبت کنید هر چند غلط و اشتباه ، در یادگیری زبان خجالت را باید کنار بگذارید و جسارت و پشتکار را برگزینید .  روی تلفظ صحیح لغات زبان زیاد کار کنید ، اگر تلفظ تان اشتباه باشد دیگران متوجه منظورتان نمی شوند . در باره زبان و میزان تسلط برزبان با دوستان و خانواده خود همواره صحبت کنید . به عبارت دیگر خودرا در منگنه و رو درواسی برای یادگیری بهتر و کاملتر زبان قرار دهید .

از هر موقعیتی برای گوش دادن به انگلیسی استفاده کنید : آهنگ ، فیلم ، سخنرانی ، اخبار، برنامه مستند و غیره . باید تا می توانید خود را درگیر زبان انگلیسی کنید . یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود انجام دهید این است که با خودتان حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید. گوش کردن به صدای ضبط شده می تواند نقاط ضعف و قوت شما را آشکار کند. اگر برنامه ای جدی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید ، صدایتان را ضبط کنید و از پیشرفت خیره کننده خودتان لذت ببرید .

بهترین و آسان ترین روش  آموزش زبان انگلیسی استفاده از آخرین سیستم های آموزش زبان دنیاست . سیستم های کهنه و سنتی را کنار بگذارید و از محصولات نهادهای معتبر و بین المللی آموزش زبان استفاده کنید . به این مثال دقت کنید : خیاطی موفق است که آخرین سیستم ها و ماشین آلات صنعتی خیاطی را برای دوختن به کار می برد و روزانه صدها جفت لباس به روش صنعتی تولید می کند نه خیاط سنتی که از صبح تا غروب با روشهای سنتی نتواند یک جفت لباس بدوزد . در آموزش زبان نیز آموزش با روشهای سنتی یادگیری شمارا از یک سو دشوار و از سوی دیگر کند می کند . ما در عصری زندگی می کنیم که نرم افزارهای فوق پیشرفته برای آموزش بهتر زبان طراحی و تولید شده اند که در ایران تقریبا مجانی و تنها به قیمت سی دی خام آنها قابل دسترسی است . اما نکات ابتدای این یاد داشت را فراموش نکنیم . یعنی همواره در حال آموزش زبان باشیم و از سیستم های پیشرفته آموزش زبان استفاده کنیم نه اینکه تنها یک کلکسیون و موزه ای متنوع از انواع محصولات آموزش زبان تهیه کنیم !!

به ياد داشته باشيد که يادگيري زبان انگليسي نيازمند عمل است .

درباره ی محمد شهابی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس