معماری
بازیهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بازیهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بازیهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بازیهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

اساس یادگیری در کودکان باید از طریق بازی باشد.معما ، جدول ، پازل جزو بازیهایی است که می توانید برای آموزش زبان انگلیسی به کودکانتان استفاده کنید.کودک با بازی کردن موقعیتی به دست می آورد تا اعتقادات ، احساسات و مشکلات خود را پیدا کند و مهارتهای زندگی را بیاموزد.به جای اینکه مغز کودکان را از اطلاعات سطحی پر کنیم و در مورد موضوعات مختلف با آنها حرف بزنیم ، بهتر است نقش بازیها را جدی بگیریم.برخی از بازیها و فعالیتها بیشتر از هر کتابی یادگیری کودکان را تقویت می کنند.با بکارگیری شیوه های بسیار ساده می توان بر معلومات آنها افزود.کودکان قابلیتهای زیادی دارند و بازیها ، نقش مهمی در شکوفایی این قابلیتها ایفا می کنند.
نقش بازی در رشد ذهنی کودک :
در یادگیری زبان نقش به سزایی دارد.
در رشد هوشی کودک بسیار موثر است.کودک با مفاهیم ساخت ، فضا و شکل آشنا می شود.
رفتارهای هوشمندانه کودک تقویت می شود.
موقعت استفاده از قوه تخیل در کودک به وجود می آید.
بازی زمینه بهتری برای تفکر در کودک را فراهم می کند.

بازی Dam Beavers مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی

بازیهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یک بازی عالی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است.در این بازی کودک با حروف و کلمات انگلیسی سر و کار دارد.داستان بازی نیز بدین صورت است که اردک کوچولوی بازی مانند بقیه اردک ها دوست دارد شنا کند. اما در نزدیکی محلی که شنا می کرد سدی ساخته اند و دیگر در محل زندگی اردک ، آبی برای شنا کردن وجود ندارد.در این میان کودک شما باید این سد را خراب کند تا آب دوباره به محل زندگی اردک سرازیر شود.روش خراب کردن سد هم به این صورت است که کودک شما باید با حروفی که در هر مرحله وجود دارد یک کلمه انگلیسی بسازد و هنگامی که این کلمات به حد نصاب خود برسند سد شکسته و کودک شما پیروز می شود.

بازی شهر زبان

به کمک شهر زبان ، کودکان انگلیسی را به عنوان زبان دوم در حال بازی کردن فرا می گیرند.مجموعه شهر بازی به فناوری تشخیص کلام مجهز است. این فناوری امکان تعامل دو جانبه بین این برنامه و کودکان را به وجود می آورد و در عین سرگرم کردن کودکان به پیشرفت تدریجی آنها نیز کمک می کند.پروفسور فیلیاس و یک طوطی به نام کالیکو به عنوان دو راهنمای دوست داشتنی همراه کودکان هستند و آنها را به یادگیری زبان انگلیسی تشویق می کنند.آنها نحوه انجام هر فعالیت را بیان می کنند و البته باعث سرگرمی کودکان هم می شوند.

یکی از بازیهای جالب دیگر کشیدن خطهای کوچک پشت سر هم است.سپس به کودکمان بگوییم مثلا کلمه مورد نظر ۵ حرف دارد. کودک می تواند تا ۱۰ حرف را نام ببرد تا کلمه کامل شود.این بازی مختص کودکانی است که به خواندن و نوشتن حروف زبان انگلیسی آشنایی دارند.

در مورد بازی های رایانه ای باید توجه کنیم که بازیهای رایانه ای خلاقیت کودکان را شکوفا می سازند و به نیازهای آنها برای تجربه کردن هیجان پاسخ فوری می دهند.این بازیها مهارتهای حرکتی انگشتان دست کودکان را بالا می برند و این کودکان عکس العمل سریعتری نسبت به دیگر همسالان خود دارند.این بازیها در صورتی خوب هستند که باعث شوند کودک شما ساختن را یاد بگیرد نه تخریب کردن را.
به چند مورد از این سایتهای آموزش زبان انگلیسی همراه با بازی اشاره می شود :

http://www.stafall.com
http://www.chillola.com
http://www.uptoten.com
http://www.pbskids.org
http://www.numbernut.com

 

 

درباره ی مستر زبان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس